Ledové království v Beruškách   (Podhoran)

Měsíc leden se nesl  v Beruškové třídě ve znamení oblíbené kreslené pohádky Ledové království. V úterý 19. ledna vypadal den v naší třídě trochu jinak než obvykle. Třída se zaplnila zástupem princezen Ann, Elz, sněhuláků Olafů, princů a sobů. To vše proto, že se konal oblíbený karneval, na kterém se děti mohly na chvilku stát svou oblíbenou postavou.

Odeta Pilařová

Lyžařská školička (článek Podhoran)

Poslední lednový týden byl pro některé děti zcela vyjímečným, jiným než běžné týdny strávené ve školce. Každý den jsme vyráželi do Nové Paky do areálu Máchovka na lyžařský kurz. Zájem o něj byl veliký a tak jsme měli 23 malých lyžařů. Někteří už měli s lyžování zkušenosti a  jezdili na velké sjezdovce. Ostatní děti se učily na malém kopečku a nahoru je vozil pás krásně lemovaný pohádkovými postavičkami.

Na konci týdne se na pokroky svých malých lyžařů přijeli podívat i rodiče.

Na závěr kurzu  všechny děti sjely z půlky velké sjezdovky a domů si odnášely na památku malý dárek a diplom . Naše poděkování patří instruktorům, kteří se dětem  věnovali.

Kobrová Jiřina

Karneval ve Sluníčkách (Podhoran)

Masopustní čas jsme ve třídě Sluníček  oslavili karnevalem.
Děti si spolu s rodiči  připravili moc krásné masky a tak s námi tančili, soutěžili, zpívali
pirát, několik čarodějnic, víly, princezny, kočička, želva Ninja, policisté, šerif, Batman a spousta dalších dokonalých převleků.
Krásné masky se jednotlivě  představily na promenádě ve třídě,kdy  děti názvy jednotlivých modelů poznávaly.
Třídní karnevalové dopoledne  jsme si společně  moc užili. Na památku si děti odnesly malý dárek z pokladu, který si našly v prostorách Mateřské školy. A  nakonec - Diplom za krásnou masku, který si sami vybarvily a odnesly domů.

Těšíme se na karneval v příštím školním roce.

M. Vytvarová

Karneval v Sedmikrásce (Podhoran)

„Dobré ráno, dobrý den, do masek se převlečem.

Pojďte rychle všichni dál, máme tady karneval!“

Na karneval jsme se všichni moc těšili. Děti se už nemohly dočkat, až si obléknou připravené masky a ukážou se svým kamarádům i paním učitelkám. Už od rána do třídy chodily děti proměněné v  princezny, víly, kovbojové, ale i zvířátka a jiné pohádkové bytosti. V maškarní veselici nechyběl  tanec v rytmu hudby, klouzání po skluzavce, cvičení s padákem, nahazování kroužků na tyč, prolézání překážek a jiné zábavné atrakce. Tečkou za příjemným dopolednem byla malá, sladká odměna. Letošní karneval se nám vydařil, a tak se těšíme zase za rok!

Eva Zahradníková

Výtvarné soutěže v Mateřské škole.odt

Rytmy sběrného dvora.docx

clanek_sportovni_skolicka_2016.doc

Kurz první pomoci(Podhoran)

Sluníčka u koní.(Podhoran)

Mikulášská nadílka v mateřské škole (Podhoran).

Novopacký slavíček 2017.(Podhoran)

Zápis do mateřské školy-Podhoran

Ohlédnutí za školním rokem v.mateřské škole (Podhoran)

Výlet Sedmikrásek do ZOO Chleby

Školní rok v mateřské škole.

Vítězka výtvarné soutěže

DSCF0016aaa[1].jpg

mateřská škola

493798291

školní jídelna

493798391

727928026

zástupkyně v době nepřítomnosti ředitelky

736718446

vedoucí stravování

727928027

třída Sedmikráska

731937404

třída Berušková

725511631

třída Sluníčková

736718446

Žádáme volající, aby mimo provozní dobu mateřské školy používali čísla na mobilní telefony pouze k omlouvání dětí formou SMS zpráv a respektovali tak soukromí zaměstnanců.

mailto:mat.skola.stara.paka@seznam.cz

jidelna@msstarapaka.cz